Kim jesteśmy?

O FIRMIE

ALEX TOOLS to dynamicznie rozwijająca się firma produkcyjno-handlowa. Naszą pierwszą formą działalności była produkcja i sprzedaż systemów alternatywnego zasilania aut paliwem gazowym.

To właśnie doświadczenie zdobyte w produkcji komponentów do samochodowych instalacji gazowych, dziś pozwala nam podejmować się najbardziej skomplikowanych i wymagających projektów produkcyjnych z różnych branż i sektorów.

Specjalizujemy się we wszelkiego rodzaju obróbce mechanicznej metali, z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń sterowanych numerycznie (CNC) oraz formowania wtryskowego tworzyw sztucznych. Posiadamy również wydział SMT z bogatym zapleczem maszynowym, umożliwiającym realizację projektów z zakresu precyzyjnego montażu urządzeń elektronicznych. Nasze usługi wykonujemy wykorzystując zarówno surowce i materiały własne, jak i te powierzone nam przez Klienta – zawsze ściśle przestrzegając dostarczonej nam dokumentacji i specyfikacji technicznej.

alex-tools-projekt

Projekt

Wsparcie i nadzór biura konstrukcyjnego na wszystkich etapach realizacji zlecenia.
alex-tools-jakosc

Kontrola jakości

Własne laboratorium pomiarowe i stała kontrola nad wytwarzanymi detalami, są gwarancją wysokiej jakości oraz zachowania powtarzalności produkcji.
alex-tools-maszyny

Park maszynowy

Nowoczesny i zróżnicowany park maszynowy, umożliwiający kompleksową realizację nawet najbardziej skomplikowanych i rozbudowanych projektów.
alex-tools-transport

Logistyka

Stała współpraca z przewoźnikami krajowymi i zagranicznymi zapewnia szybką i terminową dostawę gotowych komponentów, bezpośrednio do zleceniodawcy lub w dowolne wskazane przez niego miejsce.

ISO 9001

Firma posiada wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN–EN ISO 9001:2015, Polityka Jakości
Firmom, które nie posiadają własnego biura konstrukcyjnego, oferujemy pomoc w opracowaniu projektów urządzeń technologicznych. Wsparcie doświadczonego i kreatywnego biura konstrukcyjnego, to gwarancja profesjonalnego i kompleksowego opracowania każdego zlecenia – począwszy od projektu, aż po jego realizację.
Od 2016 jesteśmy członkiem jednego z krajowych klastrów kluczowych - Klastra Obróbki Metali. Skupione w nim firmy współpracują w zakresie tworzenia projektów z zakresu obróbki metali, organizacji seminariów technologicznych oraz podnoszenia konkurencyjności ich wyrobów na rynku globalnym.

Współpracujemy z:

Zapraszamy do kontaktu i nawiązania współpracy